Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Ofis Tanıtımı

OFİS TANIMI

Üniversitemizde 2012 yılında faaliyete geçen Uluslararası Öğrenci Ofisi, Üniversitemizde Önlisans, Lisans veya Lisansüstü eğitim ve öğrenimlerini sürdürmek isteyen uluslararası öğrencilere yardımcı olmak amacıyla Rektörlük bünyesinde kurulmuştur. 

MİSYON

Ofisimizin temel amacı, Üniversitemizde öğrenim alan uluslararası öğrencilerin başarılı ve sorunsuz bir öğrenim dönemi geçirmeleri için gerekli alt yapıyı hazırlamaktır. Bu amacı gerçekleştirmek için; kayıt döneminden mezuniyete kadar öğrencilerin ihyitaç duydukları tüm bilgilerin teminini, hem üniversite hem de hükümet ile ilgili bürokratik işlemler için rehberlik hizmeti verilmesini ve üniversite hayatına uyumun sağlanması için çeşitli sosyal faaliyetlerin organizasyonunu sağlamaktır.

VİZYON

Ofisimizin temel amacı, Uluslararası öğrencilere akademik, idari ve sosyal süreçlerde danışmanlık hizmeti vererek üniversitemizin uluslararası gelişimine ve uluslararası gelişimine ve uluslararasılaşma hedefine katkı sağlamaktır.

GÖREV 

  • Üniversitemize başvurmayı planlayan tüm uluslararası öğrencilere, başvuru için gerekli bilgilendirmeleri Türkçe ve yabancı dilde duyurmak.
  • Kayıt aşamasında tüm uluslararası öğrencilere rehberlik hizmeti vermek.
  • Oturma izni müracatını ilk kez yapacak öğrencilere, işlemler konusunda rehberlik etmek.
  • Öğrencilerin akademik ve idari sorunlarına koordineli çözümler bulunmasını sağlamak.
  • Uluslararası öğrenciler için sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenlenmesini sağlamak.
  • Ofise gelen uluslararası öğrencilerin eğitime, sosyal yaşama ve kültürel alanlara eşit şekilde katılımlarına yardımcı olmak.

 

EKİP

Uluslararası Öğrenci Ofisi Koordinatörü: Dr. Öğr. Üyesi Derya KOCA

Bilgisayar İşletmeni: Cemil YARDIM