Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Tanıtım

Ofis Tanımı

Üniversitemizde 2012 yılında faaliyete geçen Uluslararası Öğrenci Ofisi, Üniversitemizde Lisans veya Lisansüstü eğitim ve öğrenimlerini sürdürmek isteyen uluslararası öğrencilere yardımcı olmak amacıyla Rektörlük bünyesinde kurulmuştur. 

Amaç

Ofisimizin temel amacı, Üniversitemizde öğrenim alan uluslararası öğrencilerin başarılı ve sorunsuz bir öğrenim dönemi geçirmeleri için gerekli alt yapıyı hazırlamaktır. Bu amacı gerçekleştirmek için; kayıt döneminden mezuniyete kadar öğrencilerin ihyitaç duydukları tüm bilgilerin teminini, hem üniversite hem de hükümet ile ilgili bürokratik işlemler için rehberlik hizmeti verilmesini ve üniversite hayatına uyumun sağlanması için çeşitli sosyal faaliyetlerin organizasyonunu sağlamaktır. 

Görevler 

Üniversitemize başvurmayı planlayan yüm uluslararası öğrencilere, başvuru için gerekli bilgilendirmeleri Türkçe ve yabancı dilde duyurmak.

Kayıt aşamasında tüm uluslararası öğrencilere rehberlik hizmeti vermek.

Oturma izni müracatını ilk kez yapacak öğrencilere, işlemler konusunda rehberlik etmek.

Üniversitemize bağlı tüm fakülte, enstitü ve yüksekokullarda, uluslararası öğrencilerden sorumlu akademik temsilcilerin bulunmasını sağlamak.

Bu temsilciler aracılığıyla öğrencilerin öğrencilerin akademik ve idari sorunlarına koordineli çözümler bulunmasını sağlamak.

Uluslararası öğrenciler için sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenlenmesini sağlamak.

Ofise gelen uluslararası öğrencilerin eğitime, sosyal yaşama ve kültürel alanlara eşit şekilde katılımlarına yardımcı olmak.

Ekip

Uluslararası Öğrenci Ofisi Koordinatörü:

Yrd. Doç. Dr. Derya KOCA

Atila AVUNÇ